Ekonomi

Binance CEO’su piyasa dalgalanmasını bastırmak için yeni bir adım attı

Devam eden düzenleyici zorluklar ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu (SEC) tarafından yakın zamanda açılan bir davanın ortasında, BinanceCEO’su, Binance Spot platformunda Spot DCA’nın (Dolar-Maliyet Ortalaması) lansmanını duyurdu.

Dünyanın en büyük kripto borsası, bu çalkantılı dönemde piyasa oynaklığının etkisini azaltmayı ve kullanıcıların çıkarlarını korumayı amaçlıyor.

Binance Spot, DCA’yı başlatıyor

Kripto para borsası, kullanıcıların ticaret deneyimini iyileştirmek ve piyasa dalgalanmalarının etkisini azaltmak amacıyla en son blogunda Spot DCA’nın lansmanını duyurdu. Bu yenilikçi özellik, kullanıcıların önceden belirlenmiş fiyat seviyelerinde ve frekanslarda varlık alımlarını ve satışlarını otomatikleştirerek piyasa dalgalanmalarının etkilerini azaltmalarına olanak tanır.

Dolar maliyeti ortalamasının, riski azaltmak ve piyasa dalgalanmalarını yönetmek için etkili bir yatırım stratejisi olduğu kanıtlanmıştır. Kripto dünyasındaki bu özellik, kullanıcıların, varlığın mevcut piyasa fiyatından bağımsız olarak işlemlerini düzenli aralıklarla otomatikleştirmesine olanak tanıyor.

Spot DCA ile kullanıcılar, zaman içinde ortalama fiyatlandırmadan faydalanarak kısa vadeli fiyat dalgalanmalarının etkisini azaltabilir.

Riski azaltmak ve kullanıcı güvenini artırmak

Spot DCA, kullanıcıların önceden tanımlanmış parametrelere dayalı olarak alım veya satım emirlerini otomatik olarak yürüten ticaret botları kurmasına olanak tanır. Bu şekilde, kullanıcılar piyasa düşüşlerinden faydalanabilir, varlıkları daha düşük fiyatlarla biriktirebilir ve fiyatlar arzu ettikleri kar alma yüzdesini aştığında kar elde edebilir.

Kripto para borsası, SEC tarafından açılan yakın tarihli bir dava da dahil olmak üzere düzenleyici incelemeyle karşı karşıya kaldı.

Dava, kuruluşun kayıt dışı bir borsa işlettiğini, kayıt dışı menkul kıymetler sattığını ve müşteri fonlarını kendi fonlarıyla karıştırdığını iddia ediyor. SEC ayrıca Binance, Binance.US ve kurucusunu yatırımcıların varlıklarının değeriyle kendilerini zenginleştirmekle suçladı.

Bu makale ilk olarak Kripto Para Haberlerinde yayınlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu